Ten tytuł nie pozostaje bez uzasadnienia i wiedzą o tym wszyscy, którym zależy na harmonijnym rozwoju każdego dziecka. Świadomość własnego ciała, a w szczególności pracy naszego mózgu, to niezbędne minimum wiedzy, która pozwala nam świadomie wybierać te aktywności, które wspomagają rozwój dzieci, młodzieży, bądź utrzymują w dobrej kondycji psychofizycznej dorosłego człowieka.

W dniu 15.12.17r. w ramach projektu „Propagowanie kultury fizycznej i sportu poprzez lekkoatletykę” odbyły się zawody w skoku wzwyż w wśród klas VIA i VIB. Zajęcia zostały przeprowadzone dzięki współpracy Stowarzyszenia Braniewskie Centrum Rozwoju ze Stowarzyszeniem Warmiaczek działającym przy naszej szkole. Dzięki temu uczniowie zyskali nowy sprzęt sportowy w postaci piłek i oznaczników sportowych. Zwycięzcą turnieju został Igor Klimski z klasy VIA.

Z taką propozycją do uczestników wychodzi EXPERYMENT, obiekt  znajdujący się w Gdyni, który zachęca do czynnego udziału każdego, kto chciałby doświadczyć oraz przyjrzeć się zjawiskom otaczającego nas świata przyrody, tajemnic zdrowia, lub znaczenia wody.