21 maja w Szkole Podstawowej nr 5 w Braniewie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Pisania „Kaligrafik 2019” pod patronatem Burmistrza Miasta Braniewa Tomasza Sielickiego. Konkurs sponsorowało również Stowarzyszenie Rodziców I Nauczycieli „ Warmiaczek”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z trzech braniewskich szkół: SP nr 3, SP nr 5 i SP nr 6. Komisja sędziowska wyłoniła uczniów, którzy najpiękniej przepisali drukowany tekst, rysowali szlaczki i ozdabiali wybraną literę.

Ten tytuł nie pozostaje bez uzasadnienia i wiedzą o tym wszyscy, którym zależy na harmonijnym rozwoju każdego dziecka. Świadomość własnego ciała, a w szczególności pracy naszego mózgu, to niezbędne minimum wiedzy, która pozwala nam świadomie wybierać te aktywności, które wspomagają rozwój dzieci, młodzieży, bądź utrzymują w dobrej kondycji psychofizycznej dorosłego człowieka. 

W dniu 15.12.17r. w ramach projektu „Propagowanie kultury fizycznej i sportu poprzez lekkoatletykę” odbyły się zawody w skoku wzwyż w wśród klas VIA i VIB. Zajęcia zostały przeprowadzone dzięki współpracy Stowarzyszenia Braniewskie Centrum Rozwoju ze Stowarzyszeniem Warmiaczek działającym przy naszej szkole. Dzięki temu uczniowie zyskali nowy sprzęt sportowy w postaci piłek i oznaczników sportowych. Zwycięzcą turnieju został Igor Klimski z klasy VIA.

 

 

 

 

 

        Z taką propozycją do uczestników wychodzi EXPERYMENT, obiekt  znajdujący się w Gdyni, który zachęca do czynnego udziału każdego, kto chciałby doświadczyć oraz przyjrzeć się zjawiskom otaczającego nas świata przyrody, tajemnic zdrowia, lub znaczenia wody.