logo Laboratoria Przyszłości poziom kolor

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedyne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasz szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 125 074,65zł. Zakupione przedmioty służą wszystkim uczniom szkoły i są wykorzystywane zarówno w ramach obowiązkowych i jak pozalekcyjnych zajęć.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła otrzymała między innymi:

Drukarkę 3D z akcesoriami , filamentem i nowoczesnym notebookiem oraz zestawem mikrokontrolerów, aparat fotograficzny, kamerę przenośną cyfrową, gimbal, statyw do aparatu i kamery, mikrofon kierunkowy, mikroport, zestaw oświetleniowy do realizacji nagrań , lutownicę, szafę metalową z zestawami narzędzi oraz komplet stołów warsztatowych wraz z krzesłami do pracowni technicznej, stoły, krzesła i komplet słuchawek do pracowni językowej dla 24 uczniów oraz mobilny zestaw nagłośnieniowy.

Informacje na temat wykorzystywania powyższych urządzeń będą umieszczane na szkolnym Facebooku w aktualnościach.