2 czerwca 2019r. odbył się w naszej szkole Rodzinny Piknik zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodziców i Nauczycieli „Warmiaczek”, Dyrekcję oraz Radę Rodziców. Celem pikniku była integracji społeczności szkolnej klas 0-IV oraz ich rodzin. W rolę prowadzących wcieliły się Panie Monika Pietrzak i Dorota Lubert. Centralnym miejsce była scena, na której uczniowie prezentowali swoje talenty. Wystąpili laureaci konkursu ‘Skowroneczki z Piąteczki”, uczniowie z klas I-IV i VIa. Gwiazdą pikniku był zespół Boney M. w który wcielili się uczniowie klasy VIa. Piknik Rodzinny otworzyła Pani Dyrektor Wioletta Nowakowska. Każda klasa wytypowała jedną rodzinę, która zmierzyła się w Potyczkach Rodzinnych zdobywając punkty w pięciu konkurencjach sportowych. Zawodnicy otrzymali od pierwszego do ostatniego miejsca atrakcyjne nagrody. Oprócz potyczek rodzinnych, każdy chętny uczestnik pikniku mógł wziąć udział w dodatkowych konkurencjach sportowych, np.: przeciąganie liny, gra w zbijaka, rzut kaloszem, strzał do bramki, skoki w workach itp. Organizatorzy zapewnili uczestnikom pikniku Punkt Medyczny dzięki Panu Arturowi Synowcowi i Panu Tomaszowi Nowakowskiemu. Konsultantki AVON przygotowały pokaz profilaktyki jak zapobiegać nowotworom piersi wśród kobiet.

W 17.edycji Konkursu Wiedzy o Seansie RP wzięło udział 20 szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego. 10 czerwca 2019 laureaci konkursu złożyli wizytę w wyższej izbie parlamentu.

6 czerwca w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego p.t. Bł. Regina Protmann Patronka Braniewa. Organizatorami konkursu byli: Dyrekcja SP 5 w Braniewie oraz Zgromadzenie Sióstr św. Katarzyny (S.M. Róża).

Celem konkursu było przybliżenie uczniom Patronki naszego miasta oraz uczczenie 20-lecia JEJ Beatyfikacji. W konkursie wzięli udział uczniowie z SP 3 oraz naszej szkoły.

Dnia 17.05.2019r w naszej szkole odbył się konkurs piosenki dziecięcej „Skowroneczki z Piąteczki”, który miał formę prezentacji utworu muzycznego o tematyce dowolnej. W konkursie wzięły udział dzieci z klas 0-II. Uczniowie byli oceniani za:

- ciekawą interpretację utworu i pomysłowość wykonania,

- poprawność wykonania – opanowanie pamięciowe tekstu utworu,

- ogólne wrażenie estetyczne.

Dnia 3 czerwca 2019 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla klas I-III

pt. „Chrońmy lasy”. Celem konkursu było kształtowanie aktywnej postawy i kultury ekologicznej, uwrażliwienie na piękno lasów i zagrożenia jakie niesie rozwój cywilizacji.   Uczniowie wykonali przepiękne prace w formie plakatu. Organizatorem konkursu była wychowawczyni świetlicy szkolnej p. Joanna  Stemplińska i Koło Łowieckie Mewa w Braniewie, które ufundowało nagrody sportowe dla każdej z klas.

23 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Braniewie odbył się XII Powiatowy Konkurs Matematyczny uczniów klas III. Uczestniczyli w nim uczniowie kl. III a, Kacper Durkiewicz i Paweł Kwiatkowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.