16 stycznia 2019 r. uczniowie klas 0-III bawili się na balu karnawałowym.Ciepłym słowem przywitała dzieci i zachęciła do zabawy Pani Dyrektor Wioletta Nowakowska.Przepięknie przebrane dzieci tańczyły i brały udział w różnych konkursach.

Przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie z klas I-III odwiedzili pracownię św. Mikołaja w Kętrzynie. Mogliśmy zobaczyć jak powstają szklane bombki. Przenieśliśmy się w zaczarowany bajkowy świat.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy II A przygotowali jasełka dla rodziców i gości zaproszonych.

Mali aktorzy zaprezentowali historię narodzin Jezusa przeplatając ją  pięknie wykonanymi kolędami i pastorałkami.

My o magii wiemy niewiele, niech nas nikt do czarów nie zmusza.
Bo do tego potrzebny jest magik, on wyczarować potrafi królika z kapelusza.
Zaczarują nas dzisiaj dzieci w pięknych słowach z serc płynących,
By zaśpiewać wszystkim wokół o magii świąt nadchodzących.
Niech tą magię wszyscy zebrani zaraz poczują w swoich duszach
Niech połączy nas czar słów, serdeczność i szczodrość serc,
A nie ten „ królik z kapelusza”.

Tymi słowami Pani Jolanta Witkowska 11 grudnia 2018 roku rozpoczęła i zaprosiła wraz z Panią Barbarą Bojarą do udziału w koncercie i kiermaszu bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Radę Rodziców i Stowarzyszenie „ Warmiaczek”.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
                                               Jan Paweł II

Jak co roku w naszej szkole nauczyciel religii p. Bożena Kowalczyk i wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali akcję charytatywną pt. „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, której celem było zwrócenie uwagi uczniów na potrzeby innych oraz niesienie bezinteresownej pomocy wynikającej z potrzeby serca.