W marcu odbył się KONKURS PIĘKNEGO PISANIA. Jury wytypowało następujące osoby

,,Żyj tak, żebyś w żadnej minucie nie musiała się wstydzić tego, co czynisz. Postępuj tak, jakby przez cały czas patrzył na ciebie ktoś, kto cię kocha, szanuje i jest z ciebie dumny.”

,, Imieniny” Małgorzata Musierowicz

Wiele takich mądrych ,,złotych” myśli można znaleźć w książkach Małgorzaty Musierowicz, które mogą stać się sentencją, mottem, przewodnikiem w naszym codziennym życiu.

27 marca 2019 roku  uczniowie klasy Ia i IIa pojechali na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym punktem programu było przedstawienie w Teatrze Lalek „Przygody Sindbada Żeglarza”. Później pojechaliśmy do studia Radio Olsztyn, gdzie dzieci mogły zobaczyć pomieszczenia studia i zapoznać się z pracą radiowych dziennikarzy. Końcowym etapem wycieczki był McDonalds. To była  bardzo udana i ciekawa wyprawa.

22 marca  w naszej szkole uświetniliśmy  przyjście wiosny Wiosennym Turniejem Sprawności. Zawody sportowe poprzedził Wiosenny Marsz Radości ulicami Braniewa. Dzieci wyruszyły sprzed szkoły  z pięknymi  marzannami, balonikami i kwiatami. Przy wesołych piosenkach i okrzykach marzanny spłonęły na stosie. Później zaczęły się wyścigi drużyn klas 0 – 3. Uczniowie uczciwie i z ogromnym zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo,  świetnie się przy tym bawiąc.

Dnia 27.03.2019 odbyły się III Halowe Otwarte Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w Skoku Wzwyż. W zawodach zorganizowanych w Szkole Podstawowej w Wilczętach brało udział 10 reprezentacji. Bardzo ładny i owocny w medale występ odnotowała reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Izy Malińskiej.

W marcu uczniowie klasy II A odwiedzili Muzeum Ziemi Braniewskiej. Najpierw była prezentacja pt.,,Braniewo dawniej i dziś." Następnie dzieci pod opieką Pani Sabiny Olbryś zwiedzały sale wystawowe oraz eksponaty ukazujące historię miasta.Słuchały ciekawostek związanych z naszym grodem.Na koniec krętymi schodkami wspięły się na wieżę,w której zgromadzone są przedmioty z lat osiemdziesiątych (pralka Frania,telefon z tarczą, czarno-biały telewizor). Cała wyprawa była bardzo udana a dzieci zachwycone.