22 października 2018 roku dzieci z klas pierwszych stały się prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Po wykonaniu wielu zadań: muzycznych, matematycznych, polonistycznych, sprawnościowych ślubowali uroczyście, ze będą mądrymi, grzecznymi, ambitnymi uczniami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu„ Uroki jesieni” za zaangażowanie

i wyjątkową kreatywność.

10 października obchodzimy Dzień Drzewa z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych grupy 0a i 0b wraz z wychowawczyniami i wychowawcą świetlicy szkolnej panią Joanną Stemplińską dzięki współpracy z Kołem Łowiecki Mewa i Nadleśnictwem Zaporowo mogły uczestniczyć w lekcji żywej przyrody. Cała akcja odbyła się w bardzo urokliwym miejscu jakim jest Sadyba Myśliwska Koła Łowieckiego Mewa. Leśniczy Antoni Czyż opowiedział dzieciom o budowie i gatunkach drzew oraz o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy. Z wielką radością dzieci przystąpiły do sadzenia swojego drzewka.

Na przełomie września i października klasy I –III odwiedziły „Ziołowy Dzbanek” w Sąpach. Dzieci zapoznały się z pracą zielarza , poznały różne rodzaje ziół i ich zastosowanie w codziennym życiu. W chacie zielarskiej miały okazję zobaczyć przedmioty używane przez naszych przodków: piec kaflowy, tarę, nosidło na wodę itp. Brały udział w warsztatach mydlarskich, samodzielnie przygotowywały mydła i ozdabiały je ziołami. Mogły karmić zwierzęta : kozy, króliczki, kaczki, bażanty itp. Był też czas na ognisko i smaczne babeczki przygotowane przez gospodarzy. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Braniewski Klub PCK Honorowych Dawców Krwi Kropelka świętował w dniu 21 września swoje 15 - lecie. Wyróżnieni zostali uczniowie SP 5J

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak rower, ruch pieszy, oraz transport multimodalny, przyjazna przestrzeń miejska, rozwój przedsiębiorczości lokalnej oraz zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów.  Uczniowie SP 5 wraz  z Panią Burmistrz dokonali nowych nasadzeń.