,,Misie gładkie i różowe, brązowe i białe do przytulania są doskonałe.

Każdy miał kiedyś jakiegoś misia, misia Kubusia, Uszatka, Gabrysia. I wszyscy wiemy to nie od dzisiaj, że dobrze być przyjacielem misia. Więc przeczytajcie w dowód przyjaźni zwykłą historię o misiach z mojej wyobraźni.” Tak rozpoczyna się krótki wstęp o pewnych pluszakach, które zagościły kilka lat temu z dziećmi w klasie.

Napisane opowiadanie przez panią logopedę J.Witkowską, zatytułowane: ,,Zwykłe przygody niezwykłych misiów”zostało odczytane dzieciom w świetlicy szkolnej.  W tej krótkiej historyjce pluszaki obserwują świat dzieci podczas ich pobytu w szkole, a pozostawione w klasie same!... O tym co przytrafiło się miśkom mogą dowiedzieć się dzieci, które chciałyby posłuchać tej opowieści. Warto podkreślić, że Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest w naszej szkole od dawna. Dzieci z klas młodszych przynoszą w tym czasie swoje pluszaki. Dużo ciekawych propozycji związanych z tematyką o misiach mają co roku nauczyciele świetlicy szkolnej. Opracowała: Jolanta Witkowska.