W ramach tej akcji, zaproszeni goście(rodzice, dziadkowie) czytają dzieciom książki.

Dzieci są bardzo zadowolone i dumne ze swoich dziadków bądź rodziców.
Jeżeli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi, wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności w domu,w przedszkolu i w szkole.

Naszą pierwszą wędrówkę po Braniewie rozpoczęliśmy od wizyty w Informacji Turystycznej, skąd pani Maria Potrac zabrała nas pod Wieżę Bramną, która jest obecnie odnawiana.

Tam poznaliśmy jej historię z nawiązaniem do murów miejskich i średniowiecznej fosy obronnej.
Następnie powędrowaliśmy do ZOO.
Na jego terenie poznaliśmy ciekawe rośliny między innymi tulipanowiec amerykański i miłorząb pochodzący z Chin.
Już niecierpliwie czekamy na następną wędrówkę.
kl. 0 "B" i  Małgorzata Szyfman

Grupa 0 B wspólnie z pracownikami Informacji Turystycznej rozpoczęła projekt "Wędrówki przedszkolaka po Braniewie". Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania miastem w którym mieszkamy;