Informujemy, że zimowa przerwa świąteczna w tym roku rozpoczyna się 23 grudnia i potrwa do 31 grudnia 2019 r. To dla uczniów czas wolny od zajęć dydaktycznych. Podczas przerwy świątecznej w dniach 23,27,30,31 w szkole organizowane są zajęcia opiekuńczo – wychowawcze.

Ponadto przypominamy, że 2 i 3 stycznia 2020 r. nie są dniami zimowej przerwy świątecznej. W naszej szkole nie ustalono dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Kampania “Biała Wstążka” jest największą na świecie kampanią mającą na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Prowadzona jest już w ponad 60 krajach, w tym również w Polsce. Noszenie symbolicznej białej wstążki jest oznaką sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn w stosunku do kobiet. Kampania trwa od 25 listopada do 10 grudnia 2019 r.

Szanowni Państwo,

Jak w ubiegłym roku, tak i teraz, 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie przygotowuje paczki świąteczne dla żołnierzy Armii Krajowej z naszego regionu. Są to już starsi ludzie, których zawsze cieszy widok własnoręcznie przygotowanych przez dzieci kartek.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o przygotowanie ich wraz z uczniami, jeśli macie ochotę, czas i możliwości z pewnością nasi weterani ucieszyliby się również z przygotowanych przez dzieci świątecznych ozdób, czy stroików. Czasu jak zawsze jest niewiele, bo maksymalnie do dnia 6 grudnia musimy mieć je u siebie, by zdążyć włożyć je do świątecznych paczek.

Liczymy na Państwa zaangażowanie :) Żołnierze Armii Krajowej walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę, walczyli o to, byśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju. Pokażmy Im, że o Nich pamiętamy, z roku na rok jest Ich niestety coraz mniej..

Z wyrazami szacunku,
Anna Szczepańska

KTO JEST ŻYCZLIWY, TEN JEST SZCZĘŚLIWY

Pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI i POZDROWIEŃ . Chcieliśmy podkreślić jak ważny jest szacunek do drugiej osoby, mówienie sobie miłych słów i niesienie pomocy.
Z tej okazji na korytarzu powstało „DRZEWKO ŻYCZLIWOŚCI”, na którym wszyscy zawieszali listki z pozdrowieniami, komplementami i z miłymi słowami.
Zespół Profilaktyczny umieścił na wszystkich drzwiach słoneczka z hasłami promującymi radość, życzliwość i dobroć.
W szkole zagościł kolor żółty i atmosfera radości. Na koniec dnia dzieci utworzyły krąg
i przekazały sobie ISKIERKĘ ŻYCZLIWOŚCI.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się do obchodów tego wyjątkowego Dnia
i propagowanie dobra i życzliwości wobec osób, które są obok nas.

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

Łączę wyrazy szacunku

Anna Ostrowska