21 maja w Szkole Podstawowej nr 5 w Braniewie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Pisania „Kaligrafik 2019” pod patronatem Burmistrza Miasta Braniewa Tomasza Sielickiego. Konkurs sponsorowało również Stowarzyszenie Rodziców I Nauczycieli „ Warmiaczek”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z trzech braniewskich szkół: SP nr 3, SP nr 5 i SP nr 6. Komisja sędziowska wyłoniła uczniów, którzy najpiękniej przepisali drukowany tekst, rysowali szlaczki i ozdabiali wybraną literę.

 

W kategorii klas I

1 miejsce- Amelia Kajda z SP nr 5

2 miejsce -Gabriela Maziarz z SP nr 6

3 miejsce - Aleksandra Kochanowska z SP nr 6

W kategorii klas II

1 miejsce - Zofia Sobolewska z SP nr 5

2 miejsce - Kamil Kubik z SP nr 5

3 miejsce - Maria Goerick z SP nr 3

W kategorii klas III

1 miejsce - Lena Czekawy z SP nr 6

2 miejsce - Oliwia Oleszczuk z SP nr 5

3 miejsce - Hanna Kuźniewska z SP nr 6