Ten tytuł nie pozostaje bez uzasadnienia i wiedzą o tym wszyscy, którym zależy na harmonijnym rozwoju każdego dziecka. Świadomość własnego ciała, a w szczególności pracy naszego mózgu, to niezbędne minimum wiedzy, która pozwala nam świadomie wybierać te aktywności, które wspomagają rozwój dzieci, młodzieży, bądź utrzymują w dobrej kondycji psychofizycznej dorosłego człowieka. 

W związku z powyższym już po raz drugi Stowarzyszenie ,,Warmiaczek” działające przy SP Nr 5 wyszło z inicjatywą nagrodzenia najlepszych uczniów naszej szkoły, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali średnią ocen powyżej 5,50%. Takie notowania osiągnęło 29 uczniów.     W zaplanowanym wyjeździe uczestniczyło 26. Należy nadmienić, iż średnią 4,75%, która pozwala na świadectwo z czerwonym paskiem, otrzymało 72 uczniów. Jednakże środki finansowe stowarzyszenia nie pozwoliły uhonorować wszystkich.

 

30-10-2018 r. zgodnie z planem udaliśmy się do Elbląga, który w swojej ofercie od niedawna posiada piękny obiekt do aktywności fizycznej       tzw Activiti Park przy ulicy Fabrycznej. Warto podkreślić urodę tego miejsca gdyż jest to budynek po byłym zakładzie szklarskim czytaj: (szkło artystyczne i użytkowe do dekoracji wnętrz). Trzeba przyznać, że oprócz miłej obsługi właścicieli, oraz pięknego wyposażenia, czyli trampolin, basenu piankowego i innego oprzyrządowania ogromne wrażenie robi wnętrze przypominające galerię sztuki szkła artystycznego. Witryny okienne opatrzone ryflowanym, nienachalnym szkłem, wzrok przykuwają witraże, które zdobią ściany i okna. Młodzież szalała przez 2 godziny pod czujnym okiem trenerów. Było coś dla ciała, było też dla ducha!!!   Udaliśmy się zatem w kierunku Starego Miasta na ul. Św. Ducha do Biblioteki im. Cypriana K. Norwida.

Panie bibliotekarki przyjęły naszą młodzież serdecznie. W miłej, profesjonalnej atmosferze oprowadziły nas po nowoczesnych, niedawno wyremontowanych i wyposażonych dzięki środkom unijnym pomieszczeniach biblioteki dziecięcej. Uczniowie podzieleni na dwie grupy jednocześnie mogli obejrzeć i posłuchać historii sposobów komunikacji międzyludzkiej, piśmiennictwa i etapów powstawania książki od czasów Mezopotamii po dzisiaj. Każdy mógł również wykonać zakładkę do książki według własnego pomysłu. Panie wykorzystały metodę Klanzy z chustą, oraz tablicę interaktywną przed, którą siedzący uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności kojarzenia w oparciu       o piktogramy/rebusy tzw. mowa obrazkowa.

Do końca czas upłynął dzieciom na wykorzystaniu współczesnej techniki, czyli ,,XBOXA,” który jest częścią wyposażenia biblioteki. Takich bibliotek byśmy sobie życzyli. Potem był mały posiłek w ulubionym przez młodzież McDonaldzie i powrót do Braniewa. Cały koszt wycieczki sfinansowało nasze Stowarzyszenie, oraz darczyńcy.

Wielkie podziękowanie należy się pani Monice Modzelewskiej-Kozioł

i panu Pawłowi Kozioł, którzy z prywatnych środków pieniężnych dofinansowali naszą inicjatywę. Dzięki szczodrości serca otrzymaliśmy wsparcie w kwocie 400 złotych. Pieniądze te pomogły nam sfinansować część kosztów wycieczki.

Mamy nadzieję na dalsze super wyniki w nauce naszej młodzieży i na kolejny wspólny wyjazd.

Opracowała Jolanta Witkowska

Zarząd Stowarzyszenia

,,Warmiaczek.”