25 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, a w naszej szkole tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie, misiaczki, aby powitać nimi honorowego gościa Kubusia Puchatka. W zamian miś poczęstował wszystkich słodyczami. Można było przytulić się do niego, sfotografować się z nim oraz szepnąć Mu coś na uszko.

 

Następnie w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie dzieci z klas 0- III z panem Antonim Czyżem, pracownikiem Nadleśnictwa Zaporowo. Pan Antoni jest doświadczonym leśniczym i pszczelarzem. Zaciekawił nas swoja pasją. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o życiu pszczół. Wiemy jaką rolę pełni królowa, ile pszczół mieszka w ulu, w jaki sposób pszczoły porozumiewają się między sobą, co robią zimą a przede wszystkim, że są bardzo ważne dla przyrody i człowieka.

         Spotkanie z panem pszczelarzem bardzo nam się podobało, wiele z niego zapamiętaliśmy. Dziękujemy!

Co roku świetlica organizuje konkurs plastyczny poświęcony misiom. W tym roku uczniowie wraz z rodzicami wykonali pracę pt. „ Miś zabawka”. Wszystkie dzieci biorące udział w tym przedsięwzięciu otrzymały z rąk pani dyrektor nagrody ufundowane przez szkołę. Organizatorzy kierują również podziękowania do pani Lucyny Skuratko, pana Jacka Siedlika i pana Stanisława Misiury.