Naukowcy od lat zajmujący się żywieniem, wiedzą, że w naszym rodzimym sposobie odżywiania się popełniamy wiele błędów, które są z jedną z ważnych przyczyn zachorowań na choroby określone mianem cywilizacyjnych.

   Celem przeprowadzenia zajęć edukacyjnych w świetlicy szkolnej było ukazanie dzieciom wartości zdrowia, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za swoje zdrowie, wyposażenie w umiejętność przewidywania zagrożeń i unikania ich. Wynika z tego fakt jak najwcześniejszego wprowadzenia tematyki wychowania prozdrowotnego. Dlatego też nauczycielki pracujące w świetlicy pani Danuta Pękala i pani Joanna Stemplińska zorganizowały zajęcia pod hasłem „ Jem zdrowo, żyję kolorowo”. W kąciku przyrodniczym pojawiły się świeże owoce i warzywa z uprawy ekologicznej oraz tablice z podstawowymi informacjami o zdrowej żywności. Dzieci zostały zapoznane z zasadami prawidłowego odżywiania się i piramidą zdrowia. Uczniowie wykonali w zespołach własne piramidy, które zostały wyeksponowane na tablicy mieszczącej się w holu przed świetlicą. Kulminacyjnym punktem akcji były zajęcia kulinarne, które dzieci nazwały Masterchefem Juniorem. Wykonały surówkę warzywno- owocową. O produkty zadbały nauczycielki. Zajęcia sprawiły dzieciom wielką radość, przyjemność i satysfakcję. Wspólna degustacja surówki , podział ról i obowiązków podczas pracy i po jej zakończeniu na pewno wpłynęły na rozwijanie umiejętności społecznych dzieci.