25 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, a w naszej szkole tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie, misiaczki, aby powitać nimi honorowego gościa Kubusia Puchatka. W zamian miś poczęstował wszystkich słodyczami. Można było przytulić się do niego, sfotografować się z nim oraz szepnąć Mu coś na uszko.

Naukowcy od lat zajmujący się żywieniem, wiedzą, że w naszym rodzimym sposobie odżywiania się popełniamy wiele błędów, które są z jedną z ważnych przyczyn zachorowań na choroby określone mianem cywilizacyjnych.

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę. Kolorowe kredki, bardzo lubię!. Kolorowe kredki, kiedy je poproszę, namalują wszystko to co chcę!”

Dziś 5 listopada przypada Dzień Postaci z Bajek . W związku z tym gościliśmy w świetlicy szkolnej uczniów wraz z ich nauczycielami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Braniewie. Dzieci obejrzały przedstawienie pacynkowe pt.” Trzy świnki”, które przygotowały panie: Danuta Pękala- oligofrenopedagog, Joanna Stemplińska, Małgorzata Dorawa- bibliotekarz, Jolanta Witkowska – logopeda. Z wielkim zainteresowaniem i emocjami uczestnicy spektaklu przeżywali przygody trzech świnek i złego wilka.

„Były sobie trzy świnki, trzej bracia jednakowego wzrostu, okrąglutcy, różowi z jednakowymi ogonkami.. Nawet imiona miały podobne. Nazywali się Nif- Nif, Nuf- Nuf i Naf- Naf.....” Tak rozpoczyna się przedstawienie pacynkowe na podstawie opowieści Sergiusza Michałkowa pt. „ Trzy świnki”.

„ Ten z kamienia domek ma, kto jest mądry tak jak ja! Żaden zwierz nie groźny mi, nie otworzy moich drzwi, moich drzwi, moich własnych drzwi.”

Prosiaczek Naf-Naf wybudował sobie bardzo porządny domek z kamienia. Niestety nie mógł liczyć na pomoc swoich braci Nif-Nifa i Nuf-Nufa, którzy z lenistwa zbudowali chatki ze słomy i gałązek. Jednak w okolicy pojawił się wilk, który ma wielką chrapkę na trzy świnki. Ciekawe, czyj domek okaże się najlepszym schronieniem?”

Bezpieczna droga do szkoły i domu.

Inscenizacja wiersza Wandy Chotomskiej „ Pies z ulicy Balamutów”

„Pies z ulicy Bałamutów” to świetna opowieść o psie, który bez opieki, ale za to w butach wyrusza na miasto. W poznaniu zasad poruszania się po mieście pomaga mu policjant. W jego rolę wcieliła się pani Joanna Stemplińska.