Zwierzęta w schroniskach przez cały rok potrzebują pomocy ludzi. Nie każdy może pozwolić sobie na adopcję psa lub kota, jednak każdy może pomóc, by życie w schronisku było choć trochę wygodniejsze i cieplejsze. Noce wiosną jeszcze chłodne, dlatego już w tym tygodniu rusza w naszej szkole akcja „Poduszka dla Puszka”. Uczniowie, którzy do 16 czerwca przyniosą do sali 11 różnego rodzaju koce, prześcieradła, narzuty, zabawki itp., otrzymają punkty dodatnie z zachowania. Należy dołączyć kartkę z wypisanymi przedmiotami, imieniem, nazwiskiem oraz klasą.

Zbieramy wszystko, co nadaje się do psich legowisk, np.:

• koce
• prześcieradła
• narzuty
• poszwy na pościel
• ręczniki
• bawełniane obrusy (nie sztuczne)
• zabawki: pluszaki, piłki, sznurki, gryzaki itp.

Prosimy o wzięcie udziału w akcji :)

Pozdrawiamy,
Anna Zęgota
Ewa Sokołowska
Agnieszka Żylińska

Misjonarze na całym świecie walczą nie tylko z pandemią, ale również z wieloma innymi znacznie bardziej groźnymi chorobami. Już w tym tygodniu rusza w naszej szkole akcja Fundacji Redemptoris Missio - medycy na misjach: „Opatrunek na Ratunek”. Uczniowie, którzy do 16 czerwca przyniosą do sali 11 różnego rodzaju opatrunki (wymienione poniżej), otrzymają punkty dodatnie z zachowania. Należy dołączyć kartkę z wypisanymi przedmiotami, imieniem, nazwiskiem oraz klasą.

Zbieramy wszystko, co nadaje się do opatrywania ran. To rzeczy, które w misyjnych szpitalach są na wagę złota:

• gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach 0,5 m2 i 1 m2
• kompresy jałowe
• kompresy niejałowe
• plastry na rolkach
• opaski dziane i elastyczne
• rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary)

Prosimy o wzięcie udziału w akcji :)

Pozdrawiamy,
Anna Zęgota
Ewa Sokołowska
Agnieszka Żylińska

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ziemi Braniewskiej serdecznie zaprasza do zapoznania się z prezentacją dotyczącą ppłk. Gracjana Klaudiusza Fróga, ps. "Szczerbiec", "Góral".

slajd 1 slajd 2 slajd 3 slajd 4 slajd 5 slajd 6 slajd 7 slajd 8 slajd 9 slajd 10 slajd 11 slajd 12 slajd 13

Dnia 12 maja 2021 roku na terenie obiektu Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ziemi Braniewskiej odbędzie się uroczystość posadzenia pamiątkowego dębu pamięci ppłk. Gracjana Klaudiusza Fróga  ps.  ,,Szczerbiec”.  Ceremonia  uzależniona  będzie  od  warunków  epidemiologicznych.  Pomysłodawcą i organizatorem jest dyrektor szkoły, Pani mgr Wioletta Nowakowska. Przygotowania  do  uroczystości  rozpoczęli  nauczyciele  od   9 kwietnia 2021 roku przybliżeniem uczniom na lekcjach wychowawczych sylwetki głównego bohatera godnej naśladowania postawy i uczczenia Jego pamięci. 12 kwietnia 2021 roku został ogłoszony konkurs twórczości własnej „W hołdzie bohaterowi niezłomnemu Gracjanowi Frógowi” i plastyczny „Gracjan Fróg żołnierz wyklęty - portret”. Zainteresowanych uczniów zaprosimy do aktywnego udziału.

Uroczystość  posadzenia  pamiątkowego  dębu  jest  wydarzeniem  podniosłym  i  niezwykle  ważnym  dla   całej   społeczności   Szkoły  Podstawowej  nr  5  im.  Ziemi  Braniewskiej  w  Braniewie.   Za   dostarczenie  wielu  wzruszeń  i  niezapomnianych  wrażeń,  a  przede wszystkim ważnej lekcji historii podziękujemy w Radiu ESKA Braniewo.