Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł

„Mistrza Ortografii” i „ Mistrza Kaligrafii” rozstrzygnięty

Ciekawym wyzwaniem dla uczniów naszej szkoły był konkurs ortograficzny, który odbył się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego . Jego celem było propagowanie poprawności ortograficznej oraz uwrażliwienie uczniów na piękno języka ojczystego.

Z ortograficznymi zawiłościami zmierzyli się uczniowie klas IV-VIII. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni oraz dbałością o estetykę i poprawność graficzną pisma.

Spośród 220 uczestników wyłoniono mistrzów:

„Mistrzowie Ortografii” w kategorii klas:

IV - Bartosz Kasperowicz

V- Mikołaj Jasiewicz

VI- Nataniel Jakszewicz

VII- Nina Matraszek

VIII-Amelia Skowrońska

Klasowi „ Mistrzowie Ortografii”

4b - Filip Kryger                  

5a - Justyna Ślińska          

5c- Dominik Kunc                

6b - Alicja Błaszczyk          

8b- Adam Juszczak

8c- Julian Nikiperowicz      

„ Klasowi Mistrzowie Kaligrafii”

4a- Bartosz Kasperowicz  

4b- Emilia   Grzesiewicz

5a- Wanessa Błachnio

5b- Mikołaj Jasiewicz                                                                                                                                                              

5c- Alicja   Nadziejko

6a- Zofia     Sobolewska

6b- Alicja Błaszczyk

7a- Pola Semeniuk

8a- Martyna Jarczewska

8b- Yulia Vasilevich

8c- Hanna Miszta

Pani Wioletta Nowakowska dyrektor szkoły podczas szkolnego apelu pogratulowała i wręczyła zwycięzcom dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni przez kolegów i koleżanki gromkimi brawami. Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród.

Gratulujemy! 😊 Polonistki