Żołnierze Niezłomni, Żołnierze Wyklęci…

1 marca 2023 r. dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy z uczniami upamiętnili

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

W uroczystości, przybliżającej genezę wprowadzenia tegoż święta, wzięła udział młodzież z klas IV-VIII . Występujący uczniowie : Antoni Dragun, Martyna Jarczewska, Mateusz Giecewicz z kl. VIII a zaprezentowali sylwetki bohaterów antykomunistycznego podziemia.

Informacje o „Żołnierzach Niezłomnych” wzbogacone zostały prezentacją multimedialną pt.” Gajrowskie. Największa bitwa Żołnierzy Wyklętych” przygotowaną przez Amelię Skowrońską z kl. VIII a. Jej praca reprezentowała naszą szkołę podczas XI Ogólnopolskiego Konkursu Żołnierzy Wyklętych.

Na szkolnym korytarzu pojawiła się dekoracja upamiętniająca bohaterów, którzy tworzyli polskie, powojenne podziemie niepodległościowe.

Na zakończenie minutą ciszy uczciliśmy Ich pamięć – złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicz w przygotowanym miejscu pamięci. „Chwała Bohaterom...”

Tekst: A. Wolanowska