Misjonarze na całym świecie walczą nie tylko z pandemią, ale również z wieloma innymi znacznie bardziej groźnymi chorobami. Już w tym tygodniu rusza w naszej szkole akcja Fundacji Redemptoris Missio - medycy na misjach: „Opatrunek na Ratunek”. Uczniowie, którzy do 16 czerwca przyniosą do sali 11 różnego rodzaju opatrunki (wymienione poniżej), otrzymają punkty dodatnie z zachowania. Należy dołączyć kartkę z wypisanymi przedmiotami, imieniem, nazwiskiem oraz klasą.

Zbieramy wszystko, co nadaje się do opatrywania ran. To rzeczy, które w misyjnych szpitalach są na wagę złota:

• gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach 0,5 m2 i 1 m2
• kompresy jałowe
• kompresy niejałowe
• plastry na rolkach
• opaski dziane i elastyczne
• rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary)

Prosimy o wzięcie udziału w akcji :)

Pozdrawiamy,
Anna Zęgota
Ewa Sokołowska
Agnieszka Żylińska

Więcej informacji na stronie internetowej: https://redemptorismissio.org/produkt/opatrunek-na-ratunek/

Akcja "Opatrunek na Ratunek"