6 czerwca w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego p.t. Bł. Regina Protmann Patronka Braniewa. Organizatorami konkursu byli: Dyrekcja SP 5 w Braniewie oraz Zgromadzenie Sióstr św. Katarzyny (S.M. Róża).

Celem konkursu było przybliżenie uczniom Patronki naszego miasta oraz uczczenie 20-lecia JEJ Beatyfikacji. W konkursie wzięli udział uczniowie z SP 3 oraz naszej szkoły.

 

Oto laureaci:

 

  1. Miejsce : Natalia Połba I c SP 3

                 Szymon Piekarski I a SP 5

                 Mia Buraszewska II a SP 5

  1. Miejsce: Zofia Maryjko I b SP 5

               Wojciech Morawski II a SP 5

  1. Miejsce: Lena Podgórska Ia SP 5

                 Oskar Piotrowski Ic SP 5

Wyróżnienia:

Alicja Nadziejko Ic SP 5

Julia Połubicka I B SP 5

Karolina Przypek II b SP 5

Kategoria IV- VI:

  1. Miejsce : Aleksandra Sitarz VI b SP 3
  2. Miejsce Aleksandra Pietrzak IV b SP 3

           Marek Kot IV SP 3

  1. Miejsce: Klaudiusz Cytynowicz IV d SP 3

                                     Nikola Kruczyńska IV a SP 3

                                     Julia Bednarek IV a SP 3

 

 

Wyróżnienia:

Jan Karasek VI b SP 5

Oliwia Kruszewska IV SP 3

Paweł Bejnorowicz VC SP 5

Tomasz Grudzień VI a SP 5

 

Uczniowie obecni na apelu (kl. II a i laureaci) z ogromną radością wyśpiewali wraz z S. Błażeją pieśń: Czy chcesz czynić „Jak Bóg chce…” , a z rąk S. Ryszardy – przebranej za Matkę Reginę – otrzymali słodycze.

Obecna na apelu Pani Dyrektor wręczyła z S. Przełożoną Sióstr Katarzynek – Prowincji Polskiej – S. M. Bartłomieją – nagrody za wyróżnienia i umieszczone na wystawie prace, a także podziękowała wszystkim uczniom za udział w konkursie, szczególnie uczniom z SP 3, którzy przybyli do naszej szkoły z Panią Teresą Podlecką – katechetką oraz rodzicami.

Za organizację konkursu odpowiedzialna była S.M. Róża –dziękujemy.