Dnia 17.05.2019r w naszej szkole odbył się konkurs piosenki dziecięcej „Skowroneczki z Piąteczki”, który miał formę prezentacji utworu muzycznego o tematyce dowolnej. W konkursie wzięły udział dzieci z klas 0-II. Uczniowie byli oceniani za:

- ciekawą interpretację utworu i pomysłowość wykonania,

- poprawność wykonania – opanowanie pamięciowe tekstu utworu,

- ogólne wrażenie estetyczne.

 

Wykonawców oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor Wioletta Nowakowska, Pani Jolanta Witkowska i Siostra Błażeja Ryfka, które postanowiło przyznać wszystkim uczestnikom konkursu danej klasy I i II miejsce, z uwagi na bardzo wysoki poziom wykonywanych przez dzieci utworów. Najmłodsze dzieci – 4latki z grupy 0C otrzymały wyróżnienia.

Osoby wyróżnione w konkursie:

I miejsce:

- Zuzanna Pietrzak – 0A

- Aleksandra Lewandowska -0B

- Maja Bazelska- IA

- Zuzanna Kędzierska- IB

- Wiktoria Orłowska- IC

- Mia Buraszewska- IIA

- Zofia Jankiewicz- IIB

II miejsce:

- Jakub Pietrzak- 0A

- Igor Paturalski- 0B

- Justyna Ślińska- IA

- Zosia Maryjko- IB

- Alicja Nadziejko- IC

- Oliwier Meredyk- IIA

- Szymon Ossowski- IIB

Wyróżnienia:

- Amelia Tokarz -0C

- Julia Chodkiewicz- 0C

Uczennica klasy IA Justyna Ślińska otrzymała dodatkowo nagrodę publiczności za piosenkę pt. „ Tańcz, tańcz, kiedy wszyscy tańczą”

W tym roku jury postanowiło przyznać specjalne wyróżnienie dwóm dziewczynkom : Zuzi Kędzierskiej z klasy IB i Mii Buraszewskiej z klasy IIA, których występy zasługują na szczególne uznanie. Uczennice otrzymały talony do kawiarni Santos w kwocie 20zł, które ufundowała Pani Jolanta Witkowska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a całe wydarzenie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.