„ Ani bowiem talent bez wiedzy, ani wiedza bez talentu
nie mogą stworzyć doskonałego mistrza.”
Witruwiusz

To motto towarzyszyło naszym laureatom szkolnego konkursu ortograficznego, którzy reprezentowali szkołę podczas XVIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Złote ó” 10 maja br. w SP6. Oto oni:

Seweryn Siejko, klasa IV c

Oleg Trapiszczonek, klasa Vd

Julia Kućko, klasa VI a

Mikołaj Warczak,  klasa VII a

Joanna Miszta,  klasa VIII b

Zadanie konkursowe polegało na poprawnym napisaniu dyktanda pełnego zawiłości ortograficznych. Wspaniale sobie z nim poradziła  nasza uczennica Joanna Miszta z kl. VIII b, która została laureatem, arcymistrzem powiatowego konkursu. Joasia „zdążyła się już zahartować w wewnątrzszkolnych eliminacjach ” i znała zasady pisowni w wyrazach: „półmiękko, horrendum, pokrótce, zhardzieć, piegża bądź blamaż”. Brawo!

Gratulujemy Joasi zwycięstwa - zdobytego lauru „Złotego ó”, a także dziękujemy szkolnym mistrzom ortografii za godne reprezentowanie naszej szkoły. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy SP6 za zaproszenie do udziału w konkursie.

Tekst i zdjęcia : Aleksandra Wolanowska