My o magii wiemy niewiele, niech nas nikt do czarów nie zmusza.
Bo do tego potrzebny jest magik, on wyczarować potrafi królika z kapelusza.
Zaczarują nas dzisiaj dzieci w pięknych słowach z serc płynących,
By zaśpiewać wszystkim wokół o magii świąt nadchodzących.
Niech tą magię wszyscy zebrani zaraz poczują w swoich duszach
Niech połączy nas czar słów, serdeczność i szczodrość serc,
A nie ten „ królik z kapelusza”.

Tymi słowami Pani Jolanta Witkowska 11 grudnia 2018 roku rozpoczęła i zaprosiła wraz z Panią Barbarą Bojarą do udziału w koncercie i kiermaszu bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Radę Rodziców i Stowarzyszenie „ Warmiaczek”. Wszystkich przywitała Pani Dyrektor Wioletta Nowakowska. Głos zabrał również zaproszony gość - Burmistrz Miasta Braniewa   Pan Tomasz Sielicki, któremu towarzyszyła Pani Wiceburmistrz Anna Kapusto. Wśród gości była również Pani Małgorzata Mackiewicz, przedstawicielka Biblioteki Miejskiej w Braniewie. Rodzice wszystkich uczniów zrobili piękne ozdoby świąteczne, a z klas zerowych i pierwszych upiekli pyszne i zdrowe ciasta. O 16.00 zaczął się koncert piosenek świąteczno – zimowych w wykonaniu uczniów z klas 0 - III. Przy pięknych dekoracjach i oświetleniu panował świąteczny nastrój. Podczas koncertu miała miejsce licytacja najpiękniejszych ozdób podarowanych przez Panią Dyrektor, Panią Ewę Podwojską – Horbacz, Panią Barbarę Huryn, Panią Dorotę Ochab oraz rodziców. W trakcie koncertu rodzice mogli zakupić symboliczną cegiełkę na rzecz Stowarzyszenia „Warmiaczek:, a w podziękowaniu odebrać słodka nagrodę. Fundatorem słodyczy był Pan Jerzy Witkowski. Wszystkim obecnym gościom, rodzicom, dzieciom i nauczycielom, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu serdecznie dziękujemy i życzymy Magicznych Świąt.