Dzieci z grupy 0A w ramach realizacji tematu - Ziemia - błękitna planeta przeprowadzały eksperymenty i uczestniczyły w  zabawach badawczych. Zabawa polisensoryczna pt. Ścieżka zmysłów doskonaliła wrażliwość zmysłową poprzez angażowanie zmysłu słuchu, smaku, dotyku, węchu oraz rozwijanie wzajemnego zaufania. Dzięki interaktywnym materiałom umieszczonym na ścieżce dzieci poznawały Ziemię różnymi zmysłami.

Obserwator i badacz przyrody- założenie hodowli fasoli, obserwacja jej wzrostu oraz podążanie do światła. Słoik z fasolą włożony został do  pudełka,w którym z kartoników stworzono mały labirynt oraz wycięto na górze otwór ok.5 x 5 cm. Obserwacja podążania rośliny do światła. Powietrze - nabieranie powietrza do strzykawek. Zatykanie otworu palcemi próba wciśnięcia tłoczka. Powietrze można ścisnąć w strzykawce. Po zmniejszeniu nacisku na tłoczek ,powraca ono na swoje poprzednie miejsce.  Powietrzne rozszerza się,  wypychajac tłoczek, bo jest rozprężliwe. Kwiatowy eksperyment. Przygotowano dwie doniczki z kwiatami.  Do jednej z nich przyklejony obrazek z plasterkiem cytryny. Kwiatek w doniczce bez obrazka podlewano wodą, a drugi kwiatek sokiem  z cytryny.  Prowadzono obserwację, zwracając uwagę na kolor kwiatów i  liści. Przeprowadzono rozmowę na temat - co wspólnego ma deszcz z cytryną? Deszcz może  mieć, tak jak cytryna, odczyn kwaśny.  Przeprowadzono rozmowę o skutkach kwaśnych deszczy. Zajęcia przeprowadzone w grupie 0 A - wychowawca Dorota Ochab.