Serdecznie zapraszamy: dyrekcję, wychowawców z uczniami, rodziców, nauczycieli oraz szkolną społeczność do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która odbędzie się 7 czerwca o godz. 10.00. w naszej szkole. Zapraszamy!

Szczegóły u polonistek koordynujących czytelniczy projekt.

 

„Jak nie czytam, jak czytam” jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Co roku uczniowie manifestują, że lubią czytać-w akcji bierze udział ponad 400 tys. osób.

Akcja ma na celu promocję czytelnictwa w miłej atmosferze, nietypowej odsłonie, bez przymusu. Chcemy pokazać, że czytają wszyscy: koleżanki i koledzy, nauczyciele oraz rodzice.

Jak pokazują badania, dzieci, które nie zaznają czytania dla przyjemności w młodym wieku, z reguły nie czytają książek jako dorośli. Najważniejszym wzorem dla młodych czytelników jesteśmy my-dorośli . Dlatego tak bardzo liczymy na udział dorosłych w tej ogólnopolskiej akcji.

Będzie nam bardzo miło, jeżeli wszyscy poczytamy razem. Zapraszamy!