,,Gracjan Fróg żołnierz wyklęty – portret”

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ziemi Braniewskiej serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Gracjan Fróg żołnierz wyklęty – portret”. Technika wykonania pracy konkursowej jest dowolna (rysunek, malarstwo, grafika, kolaż, techniki mieszane), zaprezentowana jednostronnie. Konkurs będzie trwał od 12.04 do 30.04.2021 r. Prace należy złożyć do 30 kwietnia 2021 r. do szkoły (biblioteka, świetlica). Poniżej znajduje się regulamin konkursu.

konkurs Szlakiem 3 Wileńskiej Bygady Armii Krajowej

3 Wileńska Brygada Armii Krajowej została utworzona we wrześniu 1943r. pod dowództwem por. Gracjana Fróga ps. „Szczerbiec”. Działała na południowy wschód od Wilna, zwalczała niemiecko-litewskie ekspedycje karne i grupy rabunkowe, ochraniając tym samym ludność cywilną. Była jedną z najbardziej elitarnych i skutecznych jednostek Polskiego Państwa Podziemnego.

1 marca 2018 roku, na mocy decyzji ministra obrony narodowej, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej otrzymała imię kpt. Gracjana Fróga ps. „Szczerbiec”, stając się tym samym kontynuatorem tradycji 3 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej.

Zapraszamy przedszkola, szkoły podstawowe i klasy mundurowe do wzięcia udziału w konkursie „Szlakiem 3 Wileńskiej Bygady Armii Krajowej”, którego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

Jak wziąć udział w konkursie?

Deklaracja dostępności Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie.

• Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• * brak opisu zdjęci
  • * brak alternatywnego tekstu opisującego zdjęcie
  • * nie stosowanie właściwych czcionek

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia:
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Marcin Silicki.
  • Telefon: 55 621 64 05

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie
  • Adres: Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ziemi Braniewskiej
    ul. Moniuszki 22A
    14-500 Braniewo
  • Telefon: 55 244 15 74

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.