W ramach Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23.04.21018r. w bibliotece szkolnej odbył się turniej czytelniczy pt. „W krainie bajek”. Z tej okazji zaprosiliśmy reprezentacje dzieci ze Szkoły Podstawowej nr3 im. Senatu RP.

Turniej składał się z 5 konkurencji, podczas których uczniowie z klas III musieli wykazać się umiejętnościami takimi jak: znajomość autorów, bohaterów oraz tytułów poznanych wcześniej bajek, wyrażania się poprzez słowo, gest oraz mimikę oraz praca w zespole, komunikowanie się i dzielenie na role.

W czwartek 29.11.2017r. w bibliotece szkolnej obyło się uroczyste Pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania przez nich umiejętności czytania.

Pierwsze spotkanie z biblioteką powinno na długo pozostać w pamięci dziecka, dlatego w tym dniu odwiedził nas specjalny gość w postaci wróżki, która przygotowała dla naszych przyszłych czytelników szereg zagadek, mających za zadanie sprawdzić ich znajomość bohaterów występujących w baśniach i bajkach. Następnie dzieci zapoznały się z 10 przykazaniami czytelnika, dzięki czemu poznały swoje obowiązki i zadania.

W dniu 24.11.2017r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z p. Jagodą Falarz autorką książek „Czytanki Piekarczyka” oraz „Wiersze z Ratusza”.

Podczas wizyty dzieci miały możliwość nie tylko zapoznania się z wierszami pani Jagody, ale również z historią ich powstawania.

Spotkanie miało na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, ogólną popularyzacje książek dla dzieci oraz wyrobienie nawyku czytania, jako formy spędzania wolnego czasu.

Oprócz wysłuchania wierszy uczniowie rozwiązywali przygotowane przez pisarkę zagadki oraz obdarowani zostali słodkościami.

Po spotkaniu można było nabyć książeczki autorki wraz z dedykacja oraz autografem. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z klas pierwszych oraz oddziałów zerowych.