Klasy I – III uczciły ten wyjątkowy dzień bardzo uroczyście. Przez cały tydzień przed 11 listopada uczniowie razem z wychowawcami przygotowali kotyliony oraz plakaty, które ozdobiły korytarze szkolne. Jeden z plakatów został wysłany na konkurs Radia Olsztyn „ Moja biało – czerwona i zdobył wyróżnienie. Nauczyciele i uczniowie napisali w formie listu i wiersza życzenia dla Polski, pod którymi się podpisali. 9 listopada uczniowie ubrani na galowo wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Polski „ Mazurek Dąbrowskiego’.

Dnia 9 listopada 2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy VIII B pod kierunkiem nauczyciela polonisty Genowefy Jarmoły. Było to widowisko autystyczno- historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918.

14.IX.2018r nasza szkoła w sposób szczególny rozpoczęła 100-letnie obchody związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Zaproponowaliśmy uczniom radosną zabawę happeningową organizowaną przez pedagogów i artystów z Gdańskiej Szkoły Artystycznej, którzy specjalnie na tę okazję odtworzyli z  drewna i płótna autentyczne zabawy z dzieciństwa naszych dziadków. Dzieci w czasie półtoragodzinnej zabawy  podróżowały z mapką przez krainę dzieciństwa pradziadków. Dowiedzieli się w co bawiły się dzieci, które po dorośnięciu walczyły o naszą niepodległość.

Z okazji kolejnej rocznicy imienin Józefa Piłsudskiego, które Marszałek obchodził 19 marca, w naszej szkole odbył się Konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim dla uczniów klas VI i VII. Przygotowano również gazetkę okolicznościową, która przybliża uczniom postać tego wybitnego Polaka.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe obchodzone 1 marca, upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Zostało ustanowione sześć lat temu. Termin obchodów święta nawiązuje do wydarzeń z 1 marca 1951 roku, kiedy to w więzieniu przy Rakowieckiej 37 na warszawskim Mokotowie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość", ostatnich koordynatorach "Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją" – Józefie Batorym, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu, Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Adamie Lazarowiczu, i Józefie Rzepce.

W dniu 26.02.2018r. nasi uczniowie wzięli udział w II Ogólnoszkolnym Konkursie „Patriotyzm w sercu dziecka”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Braniewie.

Podczas konkursu dzieci nie tylko musiały wykazać się znajomością słów hymnu, ale również umiejętnościami wymagającymi od nich dobrej koncentracji oraz szybkości działania.

Po zaciętej walce oraz dogrywce, z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Jan Karasek z kl. VB zajął III miejsce. Gratulujemy!!!