Dnia 28.05.2019r. odbyły się zawody pływackie od hasłem "Lubimy pływać" zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 5 i KRS Zdrowe Braniewo 

pod patronatem Burmistrza Miasta Braniewa Tomasza Sielickiego.

 

 

Startowało 36 zawodników SP 5, 27 zawodników SP 3 i 24 zawodników SP 6.

Zawody rozpoczęto startem 6-scio osobowych sztafet szkół braniewskich
(3 dziewczynki i 3 chłopców).

Pierwsze miejsce SP 5 - łączny czas sztafety 1.45,47 złożonej z zawodników:

Skiba Piotr, Drożdż Cezary, Jakszewicz Szymon, Prusinowska Anna, Wilk Wiktoria, Heron Magda.

Drugie miejsce SP 3 łączny czas sztafety 1.47,62 zawodnicy:
Biedawski Stanisław, Kiełek Jakub, Cytrynowicz Kladiusz, Lachowicz Zofia, Pawłowska Julia, Mroczek Anastazja.

Trzecie miejsce SP 6 łączny czas sztafety 1.49,55 zawodnicy:
Telenga Maciej, Szumert Paweł, Kołakowski Bartłomiej, Babiarz Julia, Demkowicz Martyna, Kunio Hanna.

Klasyfikacja końcowa startów indywidualnych zawodników ulokowanych w kategoriach dziewcząt i chłopców klas I-II, III-IV, V-VI, VII-VIII.

 

Kategoria dziewcząt I-II (dystans 25m)

Zofia Gursztyn                       23,19 - złoty medal

Hanna Śliwiak                        23,60 - srebrny medal

Maja Kaliszuk                        24,40 - brązowy medal

Kategoria chłopców I-II (dystans 25m)

Hubert Rombel                       18,63 - złoty medal

Wiktor Bryl                            22,53 - srebrny medal

Filip Morgenstern                  28,56 - brązowy medal

Kategoria dziewcząt III-IV (dystans 25m)

Dagmara Romberl                  18,49 - złoty medal

Julia Magrowska                    20,75 - srebrny medal

Kinga Lachowicz                   21,63 - brązowy medal


Kategoria chłopców III-IV (dystans 25m)

Maciej Penkalski                    18,00 - złoty medal

Klaudiusz Cytrynowicz         19,56 - srebrny medal

Filip Gospodarczyk                19,66 - brązowy medal

 

Kategoria dziewcząt V-VI (dystans 50m)
Julia Pawłowska                     36,61 - złoty medal

Anastazja Mroczek                37,41 - srebrny medal

Katarzyna Olender                 39,15 - brązowy medal

 

Kategoria chłopców V-VI (dystans 50m)

Bartłomiej Kołakowski          35,57 - złoty medal

Alan Progorowicz                  41,49 - srebrny medal

Łukasz Dzikiewicz                 42,38 - brązowy medal

 

Kategoria dziewcząt VII-VIII (dystans 50m)

Zofia Lachowicz                    36,41 - złoty medal

Anna Prusinowska                 41,59 - srebrny medal

Julia Kurdziuk                        41,79 - brązowy medal

Kategoria chłopców VII-VIII (dystans 50m)

Piotr Skiba                             28,57 - złoty medal

Szymon Jakszewicz               33,83 - srebrny medal

Cezary Drożdż                       36,13 - brązowy medal

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy sukcesów
w przyszłym roku!

 

Dyrekcja i nauczyciele wych. fizycznego SP 5

Iza Malińska

Anna Śliwiak