Dnia 15 maja 2019 r. odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie. Zawody przeprowadzono na stadionie miejskim i na sali Sp 5. W zawodach wzięło udział 16 drużyn ze szkół powiatu braniewskiego. Drużyny liczyły pięciu zawodników, każdy z nich musiał zmierzyć się z czterema konkurencjami lekkoatletycznymi w swojej kategorii, a suma punktów wszystkich zawodników zdecydowała o końcowej klasyfikacji drużyn.

Kategoria dziewcząt klas IV-VI - konkurencje: Rzut piłeczką palantową, bieg na 60m, skok wzwyż lub w dal, bieg na 600m.

Kategoria chłopców klas IV-VI - konkurencje: Rzut piłeczką palantową, bieg na 60m, skok wzwyż lub w dal, bieg na 1000m.

Kategoria dziewcząt klas VII-VIII, 3gim - konkurencje: pchnięcie kulą, bieg na 100m, skok wzwyż lub w dal, bieg na 800m.

Kategoria chłopców klas VII-VIII, 3gim - konkurencje: pchnięcie kulą, bieg na 100m, skok wzwyż lub w dal, bieg na 1000m.

Klasyfikacja końcowa:

W kategorii dziewcząt klas IV-VI

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Braniewie - 955p.

II miejsce Zespół Szkół we Fromborku - 693p.

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Braniewie - 545p.

W kategorii dziewcząt klas VII-VIII, 3gim

I miejsce Zespół Szkół we Fromborku - 1068p.

II miejsce Szkołą Podstawowa nr 3 w Braniewie -829p.

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Braniewie -655p.

W kategorii chłopców klas IV-VI

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 6 w Braniewie - 811p.

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Braniewie -594p.

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Braniewie -594p.

III miejsce Zespół Szkół we Fromborku - 473p.

W kategorii chłopców klas VII-VII 3gim

I miejsce Zespół Szkół we Fromborku - 1339p.

II miejsce Szkołą Podstawowa nr 6 w Braniewie -1230p.

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Braniewie -1156p.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego Sp5