W dniu 4 czerwca 2019 reprezentacja chłopców z klas I-III naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych w kategorii Żak po Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Braniewa Pana Tomasza Sielickiego i Starosty Powiatu Braniewskiego Pana Karola Motyki o okazji Obchodów 30 rocznicy Wolnych Wyborów i Odrodzenia Senatu RP. Uczniowie w składzie:

Dnia 28.05.2019r. odbyły się zawody pływackie od hasłem "Lubimy pływać" zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 5 i KRS Zdrowe Braniewo

pod patronatem Burmistrza Miasta Braniewa Tomasza Sielickiego.

Dnia 20.05.2019 na stadionie miejskim odbył się trójbój lekkoatletyczny dla dzieci z roczników 2008 i młodsi. Z naszej szkoły wystartowały trzy drużyny (2 drużyny chłopców, i drużyna dziewcząt) zmagające się z konkurencjami lekkoatletycznymi: rzut piłeczką palantową, bieg sprinterski 60m, i skok w dal ze strefy. W klasyfikacji końcowej zawodnicy naszej szkoły uplasowali się na 2 miejscu wśród dziewcząt, na 3 miejscu wśród chłopców (zespół nr 1), na 4 miejscu (zespół chłopców nr 2).

Dnia 15 maja 2019 r. odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie. Zawody przeprowadzono na stadionie miejskim i na sali Sp 5. W zawodach wzięło udział 16 drużyn ze szkół powiatu braniewskiego. Drużyny liczyły pięciu zawodników, każdy z nich musiał zmierzyć się z czterema konkurencjami lekkoatletycznymi w swojej kategorii, a suma punktów wszystkich zawodników zdecydowała o końcowej klasyfikacji drużyn.

We wtorek 18.092018 r. reprezentacja naszej szkoły kl. I- IV w piłce nożnej chłopców wzięła udział w turnieju o Mistrzostwo Powiatu Braniewskiego. Po zaciętej walce na boisku zajęliśmy 2 miejsce ustępując tylko gospodarzą, ekipie SP 3 Braniewo. W całym turnieju wspaniałymi umiejętnościami popisywał się Nnamdi Ihanecho, który jednogłośnie został wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju.