Po wakacyjnej przerwie stajemy u progu nowego roku szkolnego, pełni zapału, sił, nadziei, ale i z pewnością pytań o to, jaki będzie ten rok. Pytanie to, a może nawet obawa, towarzyszy z pewnością najmłodszym uczniom naszej szkoły, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Kochani uczniowie klas Zerowych i Pierwszoklasiści, witam Was serdecznie w naszej szkole i życzę Wam, aby była to fascynująca przygoda, abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, a starsi koledzy otoczyli Was przyjaźnią i opieką.

1 września to data , którą każdy powinien pamiętać. Nie tylko ze względu na to, iż kończą się wakacje i rozpoczyna się wtedy nowy rok szkolny, ale przede wszystkim dlatego, że jest to data wybuchu II Wojny Światowej, której już 82 rocznicę obchodzimy w tym roku.

Będzie to szczególny rok dla najstarszych uczniów - ósmoklasistów, którzy kończą pomału pewien etap swojego życia i czeka ich pierwszy egzamin. Drodzy Ósmoklasiści, przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, ale i z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od Was, od Waszych postaw, motywacji do pracy, Waszego podejścia do obowiązku, jakim jest nauka. To Wy pracujecie na to, jak będzie wyglądała Wasza przyszłość - ta najbliższa, ale i ta dalsza.

Ten rok, który właśnie rozpoczynamy, będzie jednak szczególny dla nas wszystkich, gdyż obowiązuje nas reżim sanitarny. Dlatego proszę wszystkich - Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Pracowników Szkoły o odpowiedzialność i zrozumienie, o przestrzeganie regulaminu, procedur i stosowanie się do zaleceń. Tylko to sprawi, że nasza szkoła będzie miejscem dla nas bezpiecznym i będziemy mogli dobrze wykorzystać ten rozpoczynający się rok szkolny. Niestety, rzeczywistość pokazuje, że nie wszystko można przewidzieć i zaplanować, dlatego jeszcze raz proszę o odpowiedzialność - za siebie i za innych.

Życzę wszystkim Uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, bezpieczny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie wiele sukcesów.

Drodzy Rodzice, na początku tego roku życzę Wam dużo cierpliwości i spokoju oraz wielu powodów do zadowolenia. Jak zawsze liczę na owocną współpracę, a w tym trudnym czasie – na szczególne wsparcie. To od nas – nauczycieli i rodziców - zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszych dzieci.

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, życzę Wam siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, satysfakcji z wykonywanej pracy i zadowolenia z jej efektów.

„Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzę nam wszystkim jak najwięcej.

Wioletta Nowakowska

Dyrektor SP 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie

Rozpoczęcie roku dla oddziałów przedszkolnych 0a, 0b, 0c oraz klas Ia,Ib, Ic o godz 9.00 odbędzie się na hali sportowej. Następnie uczniowie przechodzą do sal lekcyjnych z wychowawcami . Klasy od II do V rozpoczynają rok o tej samej godz. (9.00) w swoich salach.

Klasy IVa, IVb, IVc rozpoczynają rok na hali sportowej o godz. 10.00. Następnie przechodzą z wychowawcami do sal lekcyjnych. Klasy od VI do VIII rozpoczynają rok o tej samej godz. (10.00) w swoich salach.

Przypominamy o obowiązujących zasadach i obostrzeniach związanych z COVID-19.

Szanowni Państwo!
Jeszcze raz prosimy Państwa o wsparcie na rzecz dziesięcioletniej Ewy. W sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie znajduje się puszka, do której można wrzucać pieniądze lub zapraszamy do skorzystania z linku na portalu Zrzutka. PL https://zrzutka.pl/ytzpr7 , na którym można dokonać wpłaty. Z góry serdecznie dziękujemy!

zrzutka dla Ewy Ziółkowskiej