Nadchodzące ferie będą wyglądały trochę inaczej niż zwykle. Jak wiecie większość z uczniów spędzi ten czas w domu. Wprawdzie jeszcze nie zawitała do nas prawdziwa zima, ale do ferii pozostało trochę czasu. Miejmy nadziej, że spadnie śnieg i zawita mróz, a taka aura sprzyja zabawą na śniegu. Na ile będziecie mogli wykorzystać uroki zimy tego nie potrafimy określić. Nie mniej jednak warto zadbać w każdej sytuacji o swoje bezpieczeństwo.

Pamiętacie, że nie wchodzimy na zmarznięte zbiorniki wodne, które nie są odpowiednio przygotowane np. do jazdy na łyżwach.

Jeśli uda się Wam skorzystać z sanek i dobrej zabawy podczas zjeżdżania na nich. Pamiętacie, młodsi zjeżdżają w obecności dorosłych. Starsi wybierają górki samodzielnie, ale mają to być górki bezpieczne, nie w pobliżu ulicy.

Gdyby mroźna zima na którą raczej wszyscy czekamy udekorowała niektóre domy w zamarznięte sople. Obowiązkiem dorosłych jest zadbać i usunąć te urokliwe, ale niebezpieczne dary mrozu. Pamiętamy, że przebywanie w takich miejscach jest niebezpieczne, grozi oderwaniem się sopla i może wyrządzić nam krzywdę.

Styczeń to miesiąc, w którym tak jak na zimową porą przystało szybko zapada zmrok. Pamiętam! Młodsze dzieci po zapadnięciu zmrok nie poruszają się samodzielnie w miejscach publicznych, ale pod opieka dorosłych. Starsi uczniowie są na tyle samodzielni, że chodzą w różne miejsca, np. do sklepu. Zarówno mali, jak i starsi Pamiętają, że ozdobienie młodzieży odblaskami jest mile widziane, a nawet wskazane.

Bez względu na ferie, na czas wolny pamiętamy.

Obowiązujące nas zachowanie dystansu, noszenie maseczek, mycie rąk szczególnie po powrocie z podwórka, ze sklepu itp.

W ten nietypowy czas członkowie zespołu wychowawczo- profilaktycznego oraz wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły. Składamy naszym Uczniom i Ich Rodzinom Spokojnych i Zdrowych Świąt, Szczęśliwego Nowego Roku 2021 oraz bogatej wyobraźni w zorganizowaniu sobie nadchodzących ferii.