Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Od 2001 roku w dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Jest to także świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W ramach akcji uczniowie z kl. VIII a czytali naszym najmłodszym wychowankom wiersze Juliana Tuwima. Ponadto dzieci z kl. IIIc wykonały przepiękne ilustracje przedstawiające bohaterów utworów.

 

Poniżej znajduje się galeria :)

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Show Gallery