Od aktywności fizycznej do aktywności umysłowej...!

Ten tytuł nie pozostaje bez uzasadnienia. Wiedzą o tym wszyscy, którym zależy na harmonijnym rozwoju każdego dziecka. Świadomość własnego ciała, a w szczególności pracy naszego mózgu to niezbędne minimum wiedzy, która pozwala nam świadomie wybierać te aktywności, które wspomagają rozwój dzieci, młodzieży, bądź utrzymują w dobrej kondycji psychofizycznej dorosłego człowieka. W związku z powyższym już po raz trzeci Stowarzyszenie ,,Warmiaczek” działające przy SP Nr 5 wyszło z inicjatywą nagrodzenia tym razem uczniów, którzy w minionym roku szkolnym otrzymali miano ,,Jednego/nej z Dwudziestu Dwóch Wspaniałych."


24-10-2019 r. zgodnie z planem udaliśmy się do Elbląga, który w swojej ofercie od niedawna posiada piękny obiekt do aktywności fizycznej tzw. Activiti Park przy ulicy Fabrycznej. Warto podkreślić urodę tego miejsca, gdyż jest to budynek po byłym zakładzie szklarskim czytaj: (szkło artystyczne i użytkowe do dekoracji wnętrz). Trzeba przyznać, że oprócz miłej obsługi właścicieli, oraz pięknego wyposażenia, czyli trampolin, basenu piankowego i innego oprzyrządowania ogromne wrażenie robi wnętrze przypominające galerię sztuki szkła artystycznego. Witryny okienne opatrzone ryflowanym, nienachalnym szkłem, wzrok przykuwają witraże, które zdobią ściany i okna. Młodzież szalała przez godzinę pod czujnym okiem trenerów. Po wysiłku skorzystaliśmy z gościnności obsługi. Uczestnicy posilili się słodką bułką i owocowym napojem. Było coś dla ciała, było też dla ducha! Udaliśmy się zatem w kierunku Starego Miasta na ul. Zamkową do Biblioteki Elbląskiej a określając ściślej do biblioteki dziecięcej BULAJ. Na początek p. K.Adamska zaprowadziła nas do kameralnej sali kinową stanowiącej o dodatkowym atucie biblioteki. Wyświetlony film nawiązywał do ponoć prawdziwej historii powstania komiksu dla dzieci autorstwa pewnego francuskiego projektanta rzeczy użytkowych. Poznaliśmy perypetie rodziny a szczególnie chłopca, zaprzyjaźnionego z nim cocelspaniela Fifi i małego żółwia. Film był zabawny i pouczający. Mogliśmy poznać najstarszą prawdę, że lojalność, szczerość i uczciwość w przyjaźni może zdziałać cuda. Po projekcji uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojego refleksu i spostrzegawczości korzystając z technik i zabaw interaktywnych.
W wyjeździe uczestniczyło 17 uczniów pod opieką pań: H. Idzikowskiej i J. Witkowskiej.
Koszty związane z wyjazdem zostały sfinansowane ze środków działającego Stowarzyszenia Rodziców i Nauczycieli ,,Warmiaczek."
Przekąskę w postaci słodkiej bułki i soku owocowego dzieci otrzymały ze środków szkolnych.
Za co bardzo dziękujemy pani dyrektor W. Nowakowskiej.
Mamy nadzieję na dalsze super wyniki w nauce i w zachowaniu naszych uczniów, oraz na wspólny wyjazd w przyszłym roku szkolnym.
Opracowała: J. Witkowska

Zarząd Stowarzyszenia ,,Warmiaczek."
Prezes pani H. Idzikowska

Stowarzyszenie Warmiaczek 2019Show Gallery