Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów należy już do tradycji naszej szkoły. W poniedziałek 21 października najmłodsi uczniowie, przy współudziale uczniów klasy III zaprezentowali swoją wiedzę, umiejętności sportowe i wokalne przed dyrekcją, rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Wzięli udział w konkursach: segregowania darów jesieni, układania podpisu do ilustracji, pakowania tornistrów i zadaniach matematycznych, z którymi poradzili sobie znakomicie. Ceremonię ślubowania poprowadził wicedyrektor Pan Artur Kuk. Dużym zaskoczeniem dla pierwszaków był moment spadającego, kolorowego deszczu mądrości.

 

 Co roku cieszy nas myśl, że uczniowie z wielką powagą powtarzają słowa przysięgi, więc życzmy im:

Wszystkim pierwszakom na początek.

Życzymy w szkole samych piątek.

Wiele słońca na podwórzu,

Zdrowia, szczęścia tak co krok,

aby udany był ten pierwszy rok.

Organizatorkami całej uroczystości były  wychowawczynie klas III: Pani Bożena Gawryś i Pani Hanna Idzikowska wraz ze swoimi uczniami.