W październiku dzięki współpracy z zaprzyjaźnionym Kołem Łowieckim Mewa i Nadleśnictwem Zaporowo nauczycielki Panie: Bożena Gawryś, Joanna Stemplińska i Hanna Idzikowska wspólnie zorganizowali dla klas III a i IIII b Dzień Pieczonego Ziemniaka połączonego z żywą lekcją przyrody i wypoczynkiem na świeżym powietrzu.

 

Miejscem spotkania była Sadyba Myśliwska Baranówka położona w bardzo malowniczym miejscu otoczonym pięknymi lasami. Naszym przewodnikiem po lesie był leśniczy z Leśnictwa Frombork Pan Krzysztof Witkowski, który ciekawie i z poczuciem humoru opowiadał o florze i faunie leśnej. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji leśniczego na temat jak należy zachowywać się w lesie, znaczenia lasu dla przyrody i gospodarki człowieka, budowy warstwowej lasu, gatunków zwierząt i roślin. Wspólnie odkrywaliśmy ślady i tropy zwierząt.

Po ciekawej lekcji udaliśmy się do Sadyby Myśliwskiej gdzie wspólnie rozpoczęliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie wysłuchali opowiadania o historii ziemniaka i wzięli udział w quizie. Wspólnie uczestniczyli w konkurencjach sportowych. Zwieńczeniem miłego i ciekawego pobytu był poczęstunek zorganizowany przez członków Koła Łowieckiego Mewa Pana Jacka Maludzińskiego i Pana Wojciecha Wierniasza w postaci pieczonych ziemniaków, pieczonej kiełbasy, ciepłej herbaty i słodkości. Na koniec każdy z uczniów za aktywny udział otrzymał od Nadleśnictwa Zaporowo drewnianego dziadka do orzechów w kształcie grzybka oraz „Mały przewodnik grzybiarza”. Sponsorem całego wyjazdu było Koło Łowieckie Mewa w Braniewie.

Dziękujemy Sekretarzowi Koła Łowieckiego Mewa Panu Jackowi Maludzińskiemu, Skarbnikowi Panu Wojciechowi Wierniasz i pracownikom Nadleśnictwa Zaporowo za ogromną życzliwość i współpracę, działania w zakresie edukacji przyrodniczo-leśnej oraz kształtowanie poprawnych postaw i zachowań uczniów względem otaczającego nas środowiska.