Pracownicy Straży Granicznej z Grzechotek przygotowali na dzieci z klas zerowych i klasy pierwszej zajęcia poświęcone bezpiecznym zachowaniom w kontakcie z psem. W zajęciach wziął udział przewodnik psa tropiącego pan Marcin Kościug. Pan Marcin wytłumaczył dzieciom jak należy zachować się i na czy polega pozycja "żółwia". Zaprezentował oraz opowiedział o kostiumie i rękawie do ćwiczeń z psem i sposobach tresury psów. Po części teoretycznej przeprowadzony został pokaz umiejętności psa tropiącego -Fuksa.

Dzieci mogły też obejrzeć akcesoria potrzebne do pracy w Straży Granicznej - kajdanki, broń itp. Wszystkim dzieciom zajęcia bardzo się podobały, a panowie obiecali, że jeszcze wrócą do nas z pokazem umiejętności Fuksa.