Szanowni Państwo,
Nasza szkoła przystąpiła do ósmej edycji akcji Opatrunek na ratunek Fundacji Redemptoris Missio - medycy na misjach.

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie wiele chorób dotyczy również skóry. 

Dlatego gorąco zachęcam do wzięcia udziału w akcji!

Co zbieramy?

Zbieramy wszystkie materiały opatrunkowe - nowe, nieużywane i z długim terminem ważności (minimum 0,5 roku). Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, proszek Dermatol, igły, strzykawki, venflony, drobne sprzęty i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe albo elektroniczne, ciśnieniomierze, baterie do tych sprzętów, glukometry z paskami. Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny), gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku!).

Rzeczy przynosimy do:
Pani Agnieszki Żylińskiej - uczniowie klas 0-3 (sala 305)
Pani Ewy Sokołowskiej - uczniowie klas 4-8 (sala 31)

Więcej na temat akcji można dowiedzieć się na stronie http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/213-opatrunek-na-ratunek