Szanowni Państwo!!!

Rusza rekrutacja do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 5 w Braniewie na rok szkolny 2020/2021.

Wszystkie zainteresowane osoby proszę o dokładne zapoznanie się z zamieszczonymi dokumentami w zakładce Start/ O nas / dokumenty i we właściwym terminie zgłoszenie się do sekretariatu szkoły.

Wioletta Nowakowska
Dyrektor SP 5 w Braniewie.

Szanowni Państwo,

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 Szkoła Podstawowa Nr 5 w Braniewie brała udział w dwóch akcjach organizowanych przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Jedną z nich była akcja "Opatrunek na Ratunek", w której zebraliśmy dwie paczki ważące 5 kg każda, zawierające m. in. bandaże, gazy, plastry, proszki odkażające i inne potrzebne przybory medyczne. Drugą była akcja "Kup Pan Szczotkę", w której zebraliśmy paczkę o wadze 23 kg, zawierającą pasty i szczotki do zębów.

Fundacja Redemptoris Missio wyraża ogromną wdzięczność za wsparcie, które otrzymała od naszej szkoły i przesyła podziękowania (zamieszczone poniżej).

Zajęcia sportowe w hali SP 5 Braniewo dla uczniów naszej szkoły odbywają się w godzinach 10.00 – 11.30 :

Wtorek 21.01.2020 – rozgrywki dziewcząt i chłopców w piłkę ręczną

Czwartek 23.01.2020 – gry i zabawy

Wtorek 28.01.2020 – halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców

Czwartek 30.01.2020 – koszykówka  oraz piłka siatkowa dziewcząt i chłopców

Dodatkowo uczniowie mogą skorzystać z oferty BCK

Oddział przedszkolny czynny jest w dniach od 20-31 stycznia 2020 w godzinach 8.00 – 12.00

Szkoła Podstawowa nr 5 w Braniewie
ma przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych
z terenu miasta Braniewa
do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie albumu
„Braniewo dawniej i dziś”

Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania naszym miastem, poszerzanie wiedzy na temat historii, zabytków i ciekawych miejsc dotyczących Braniewa a także wzmacnianie lokalnego patriotyzmu.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z miasta Braniewa.
Konkurs składa się z II etapów:
- I etap to eliminacje w szkołach macierzystych – wybranie 5 najciekawszych albumów i przekazanie ich wraz z danymi autorów (karta zgłoszenia), do SP 5 w Braniewie - termin dostarczania prac - do 03.04.2020 r.
- II etap to wyłonienie spośród wszystkich prac, autorów najpiękniejszych albumów (18.04.2020 r.)
Ogłoszenie wyników - 21.04. 2020 r. poprzez przekazanie informacji do szkół macierzystych.
Uroczyste wręczenie nagród oraz prezentacja nagrodzonych albumów nastąpi 15.05.2020 r. podczas Uroczystości poświęconej obchodom 30- lecia Szkoły Podstawowej nr 5 oraz nadania Szkole Imienia.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, regulamin i karta zgłoszenia są dostępne poniżej:

ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS I – VIII
05.02. 2020 R. /środa/