Z taką propozycją do uczestników wychodzi EXPERYMENT, obiekt  znajdujący się w Gdyni, który zachęca do czynnego udziału każdego, kto chciałby doświadczyć oraz przyjrzeć się zjawiskom otaczającego nas świata przyrody, tajemnic zdrowia, lub znaczenia wody.

09.11.2017 r. 30 osobowa grupa uczniów z klas od V-VII wraz z opiekunami p. H. Idzikowską; p. J. Witkowską i p. A. Jakszewicz - przedstawicielką Rady Rodziców, wzięła czynny udział w eksperymentowaniu. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Rodziców i Nauczycieli ,,Warmiaczek” przy Szkole Podstawowej Nr 5, uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali średnią ocen 4,75% i powyżej zostali docenieni za piękne wyniki i wkładany trud, a jednocześnie mieli możliwość uzupełnić wiedzę teoretyczną zajęciami praktycznymi.    Wyjazd był nagrodą, więc uczniowie nie ponosili żadnych kosztów. Oprócz atrakcji dydaktycznych młodzież skorzystała z gościnności ulubionej sieci gastronomicznej McDonalds, a powrót umilało nam śpiewanie przez uczniów, piosenek z repertuaru disco polo, które wielu krytykuje, ale wszyscy znają. Na pochwałę zasługuje pan kierowca Leszek, pracownik przewozu osób z Pieniężna, który wyszukiwał i wspierał zaśpiewy a capella podkładem oryginalnych nagrań. Brawo! Panie Leszku młodzieży należało się trochę spontaniczności, a pana wyrozumiałość będziemy długo pamiętać. Nasi uczniowie przez cały pobyt wykazali się wielką klasą. Co tu dużo pisać po prostu mamy świetnych uczniów.

Cały pobyt nie doszedłby do skutku gdyby nie inicjatywa stowarzyszenia, które ze środków własnych oraz lwiej części środków Rady Rodziców zorganizowało wyjazd. Życzymy sobie, żeby ten pomysł stał się tradycją w naszej szkole.

Wsparcia finansowego w kwocie 250 złotych udzieliły nam również Wodociągi Miejskie w Braniewie, ukłon w stronę pana Prezesa Spółki.

Kawiarnia ,,SANTOS” umiliła wyjazd, obdarowując każdego uczestnika butelką soku i słodkim batonikiem.

W imieniu wszystkich uczestników, darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!

Zarząd Stowarzyszenia ,,Warmiaczek”