Dnia 17 lutego 2017 roku nauczyciele świetlicy szkolnej wystawili teatrzyk pacynkowy

pt „ Kot w butach” na podstawie słuchowiska muzycznego wg utworu  Jana Brzechwy.  Jest to kolejna akcja z cyklu „ Nauczyciele dzieciom” Na spotkanie z bajką zostały zaproszone dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas I-III wraz z wychowawcami. Dzień ten celowo został wybrany przez organizatorów, ponieważ  wszystkie koty, kotki i kociaki miały swoje święto. Sala świetlicy została udekorowana plakatami , książkami, maskotkami i pracami dzieci nawiązującymi do tego dnia. W rolę aktorów wcieliły się nauczycielki, które stworzyły bajkową scenografię i miłą atmosferę. W spotkaniu wzięła udział Pani logopeda Jolanta Witkowska, która przedstawiła swoje wiersze o kotach oraz przeprowadziła  w sposób zabawowy ćwiczenia ortofoniczne z zastosowaniem onomatopei.

W ramach współpracy, dnia 20 lutego, na przedstawienie zostały zaproszone dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Braniewie, które podarowały kotom karmę.

Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo podobało się przedstawienie . Głównym celem było rozwijanie zainteresowań teatralnych oraz czytelniczych jak również kształtowanie postaw w wychowaniu do wartości.