W czwartek 29.11.2017r. w bibliotece szkolnej obyło się uroczyste Pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania przez nich umiejętności czytania.

Pierwsze spotkanie z biblioteką powinno na długo pozostać w pamięci dziecka, dlatego w tym dniu odwiedził nas specjalny gość w postaci wróżki, która przygotowała dla naszych przyszłych czytelników szereg zagadek, mających za zadanie sprawdzić ich znajomość bohaterów występujących w baśniach i bajkach. Następnie dzieci zapoznały się z 10 przykazaniami czytelnika, dzięki czemu poznały swoje obowiązki i zadania.

Po takim wprowadzeniu uczniowie złożyli przyrzeczenie, w którym obiecali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie czarodziejską różdżką oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Na zakończenie nasz gość rzucił na wszystkich czarodziejskie zakleicie, dzięki któremu nasi nowi czytelnicy rozkochają się w książkach a biblioteka będzie kojarzyła im się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.